Taniej niż samolotem, szybciej niż statkiem. Jak to możliwe?

· · · | Transport

Sytuacja  kiedy kontener lub drobnica nie jest załadowana na statek z powodu braku miejsc jest niestety dosyć często spotykana.  Istnieją również inne czynniki niezależne od armatora (jak np. sztorm na morzu), które mają wpływ na przesunięcie daty wypłynięcia towaru z portu.

 

W przypadku kiedy statek zostaje usunięty z rozkładu i przesyłka zostanie w Chinach musimy czekać na następny rejs. W konsekwencji nasz finalny Klient musi liczyć się z tym, że dostanie później towar, lub…. No właśnie jaką decyzję zazwyczaj podejmuje Klient? Najczęściej jest tak, że towar nie może przypłynąć opóźniony.

 

Jeśli więc finalny klient, godzi się otrzymać towar wcześniej niż przez planowaną datą, może  zaaranżować transport lotniczy. Pozwoli to na dotrzymanie terminu dostawy przed ostatecznym Klientem. Jest to szybkie, ale niestety droższe rozwiązanie w porównaniu z transportem morskim.

Czy istnieje więc coś pomiędzy? Złotym środkiem dla  opisanej powyżej sytuacji jest właśnie zaaranżowanie transportu kolejowego. Niezawodny i bezpieczny serwis dla towarów importowanych z Chin.

Kiedy transport kolejowy jest ekonomicznie uzasadniony?

Jest on opłacalny ze względów ekonomicznych. Pociąg szybko pokonuje trasę, dzięki czemu towar może dotrzeć do finalnego Klienta na czas. Trasa przejazdu zaczyna się w Wuxi. Do Zabajkalska towar podróżuje chińską koleją. Następnie rosyjską koleją do Małaszewicz i z Małaszewicz PKP do Warszawy.

^FE1506DA93F4C0721D4DE81D8D34ECDC2B4A55A4BCBFEF3A44^pimgpsh_fullsize_distr (2)

Źródło: opracowanie własne

 

Całkowity czas przejazdu to tylko 14 dni. Pociąg wyrusza w niedzielę. Cut off, czyli data kiedy towar najpóźniej musi znaleźć sie na terminalu to czwartek.

 

Możliwość codziennego śledzenia towaru (tracking) to główna zaleta serwisu. Na każdy kontener zakładana jest plomba GPS. Jeśli ktoś spróbuje otworzyć drzwi, załączy się alarm. Ponadto, pociągiem podróżują uzbrojeni pracownicy ochrony, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo przewożonego towaru.

 

Nie bez znaczenia jest również serwis jaki oferuje PKP. Spółki kolejowe przeszły w ostatnich latach rewolucyjną przemianę. Notują dobre wyniki i zapewniają klientom coraz lepszy standard usług.

 

Więcej informacji na temat serwisu kolejowego z Chin do Polski oraz wyceny dla konkretnych towarów, można otrzymać pisząc na quotes@widebridge.pl