P3 planuje rozbudowę swoich powierzchni magazynowych

No Tags | Uncategorized

Już niebawem, bo w 2018 roku, rozpocznie się rozbudowa parku logistycznego w Robakowie koło Poznania. Zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe szybko rośnie, a inwestor, który już od 10 lat buduje i zarządza centrami logistycznymi – P3 – kupił właśnie działkę o powierzchni 49,2 ha. Na tym gruncie mają powstać budynki o łącznej powierzchni do 250 tys. m2.

 

896a458fe57550ebb3ac1dcb6dccafc9

 

P3 posiada w Polsce 4 parki logistyczne i zapowiada dalszą ekspansję, bo jak podaje, jest duże zainteresowanie na wynajem nowoczesnych powierzchni magazynowych. W ubiegłym roku umowy najmu z firmami opiewały na 280 tys. m2. wynajętej powierzchni.

 

Nowo zakupiona działka jest połączona z obecnym parkiem, dzięki niedawno zbudowanej drodze, zapewniając bezpośredni dostęp do obu inwestycji. Czyni to ją atrakcyjniejszą dla przyszłych klientów. Prognozuje się, że planowane projekty inwestycyjne, przyciągną kolejne firmy, które zaoferują miejsca pracy. Obecnie w poznańskim parku pracuje około 1400 osób. Dotychczasowe centra również są rozbudowywane. P3 Poznań i P3 Błonie, będzie poszerzone o kolejne 80 tys. m2 powierzchni magazynowej, a deweloper nie zamierza na tym poprzestać, zapowiadając kolejne rozbudowy.

 

P3 inwestuje w całej Europie, a ostatnio sfinalizowana transakcja przejęcia właściciela parków logistycznych przez GIC – fundusz singapurski – zaowocowała środkami finansowymi na wyżej wspomniane oraz kolejne zakupy działek i budowy obiektów. Jak podkreśla Piotr Bzowski Leasing & Development Director P3 w Polsce, nowe inwestycje są odpowiedzią na konkretne zapotrzebowanie klientów. Jako przykład podaje sortownię InPostu w Piotrkowie Trybunalskim. Zastosowano tu nowoczesne technologie i rozwiązania, dzięki czemu uzyskano znaczne oszczędności.

 

Obok nadchodzących możliwości związanych ze zwiększonym zatrudnieniem, istnieją jeszcze korzyści dla gmin, w których są położone obecne i nadchodzące inwestycje. Mowa tu oczywiście o podatkach, z których zapewne będą powstawały kolejne infrastruktury. Nieruchomości komercyjne to wciąż rosnący rynek, a P3 posiada duży bank ziemi, wciąż poszukując kolejnych atrakcyjnych lokalizacji.