Nowy produkt Samsunga: „Safety Truck”

· | Ciekawostki

„Safety Truck” został stworzony z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. Na rozpoczęcie projektu główny wpływ miały statystyki prowadzone w Argentynie, z których wynika, że co godzinę ginie tam na drodze co najmniej jedna osoba. 80 % wypadków miała miejsce podczas manewru wyprzedzania na drogach dwukierunkowych z jednym pasem ruchu dla każdego kierunku.

Jak to działa?

Z przodu samochodu ciężarowego umieszczone są kamery, które za pośrednictwem kanałów bezprzewodowych przekazują obraz na cztery ekrany znajdujące się z tyłu naczepy. Obraz jest przekazywany w czasie rzeczywistym, dzięki czemu kierowca pojazdu jadącego za samochodem ciężarowym widzi dokładnie sytuacje na drodze i może ocenić czy manewr wyprzedzania będzie bezpieczny. Dodatkowo kamery posiadają noktowizory, które ułatwiają widoczność w nocy*.

Miejmy nadzieję, że ten system będzie odpowiednio pełnił swoją rolę i będzie dostępny dla kieszeni każdego przewoźnika. Link do video przedstawiającego działanie  ”Safety Truck” został podany poniżej:

* Źródło: http://rt.com/