IAA Commercial Vehicles 2016 – co nowego wjedzie na drogi ?

· | Uncategorized

W dniach 22-29 IX w Hannoverze odbyły się targi IAA Commercial Vehicles. To nic innego jak odbywające się co dwa lata pokazy, gromadzące wszystko, co najważniejsze w zakresie transportu drogowego oraz logistyki.
 
Wystawę otwierał Matthias Wissmann, przewodniczący VDA (niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego), który mówił: „Żyjemy w czasach potężnych zmian, urzeczywistnianych w ponad 330 światowych premierach i 100 premierach europejskich na IAA. Targi IAA są unikalnym przekrojem całego łańcucha wartości w przemyśle, od pojazdów wszelkiego rodzaju przez usługi transportu, do logistyki; od producentów samochodów ciężarowych i dostawczych, busów i naczep do mnóstwa dostawców pośrednich usług. IAA szeroko się otwiera także na nowe grupy jak np. startupy biznesowe.”
 
Co za chwilę będziemy oglądać w salonach?
 
Ponad 2 tys. wystawców, z 52 krajów z całego świata, zaprezentowało 332 światowe i 100 europejskich premier swoich produktów. Transport drogowy mocno zaznaczył się na targach w postaci samochodów ciężarowych i dostawczych: Scania Nowej Generacji, MAN TGE, MAN TGX EfficientLine 3, Volkswagen Crafter, Mercedes-Benz Urban eTruck, nowe Volvo FH, Iveco Daily Crew Van, Nissan NV300 i wiele innych. Niektóre z nich ujrzały światło dzienne na targach w Hannoverze, niespodzianek zatem na pewno nie brakowało.
 
Driven by ideas
 
To hasło górowało nad całym eventem. Wielu producentów samochodów ciężarowych i dostawczych prześcigało się w koncepcjach wizji przyszłości transportu drogowego. Konferencja o następnym etapie programu „Efficiency Run” oraz deklaracja, że już do 2020 r. możliwa będzie redukcja zużycia paliwa (a przez to i emisja CO2 do atmosfery) o 20%. Koncepcja trucka Z (Z-Truck), który ma być całkowicie neutralny dla środowiska, ma stanowić o bezpieczeństwie drogowym, a co najważniejsze nie odstępować od rozwiązań technologicznych współczesnych ciężarówek. To tylko część atrakcji. Jedna z firm wyszła z ambitnym konceptem pod nazwą VisionX – trucka przyszłości, w którym inteligentna łączność i automatyzacja jazdy pozwolą na poruszanie się po drogach bez udziału kierowcy. Da mu to niespotykaną dotąd suwerenność: odtąd ma znaleźć czas na jednoczesne planowanie trasy, przygotowanie dokumentów oraz odpoczynek.
 
Od kiedy na autostradach?
 
Póki co na to pytanie odpowiedzieć nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć. Nie mniej jednak może tylko wprawiać w niemały optymizm tak prężny rozwój motoryzacji , którego powinowactwem będzie rozkwit transportu drogowego. Nasza firma oferuje pełen zakres usług spedycyjnych w tego typu przewozach. Jesteśmy w stanie przystosować się i nadążać za nowoczesnymi trendami rynku. Staramy się być blisko naszych klientów, dlatego nasze usługi w zakresie transportu drogowego realizujemy wyłącznie za pośrednictwem zaufanych, profesjonalnych partnerów. Z niecierpliwością czekamy razem z Państwem na wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych.