Aplikacje mobilne w transporcie

· · · | Ciekawostki · Transport

Ostatnie lata to niezwykle szybki rozwój technologii mobilnej. Dotknęło to praktycznie każdej dziedziny naszego życia. Smartfony towarzyszą nam wszędzie, dzięki nim mamy stały dostęp do mediów społecznościowych, serwisów newsowych, w każdym momencie możemy zrobić zdjęcie i przesłać je znajomym, obejrzeć film jadać pociągiem, czy poczytać książkę w wolnej chwili. Jak można się domyślić – technologie mobilne mają również swoje ogromne zastosowanie w transporcie.
 
Obecnie zdecydowana większość kierowców korzysta z różnego rodzaju aplikacji mobilnych dedykowanych dla transportu, ale również z takich, których funkcjonalność przy okazji odpowiada również transportowi – tak jak na przykład mobilne aplikacje do obsługi maila, co bardzo ułatwia komunikację zarówno z bazą jak i z klientem, do którego jedzie dany kierowca.
 
Za pomocą aplikacji mobilnych można w bardzo sprawny sposób nadzorować flotą aut. Do podstawowych funkcji należy śledzenie i monitorowanie działań poszczególnych pojazdów, nawigacja, dwustronne wysyłanie wiadomości, lepsza komunikacja z back office. Oprócz tego świetnie sprawdzają się do planowania i kolejkowania działań oraz ewidencji wydatków, w połączeniu z śledzeniem położenia samochodu oraz jego trasy, daje możliwość pełnego regulowania kosztów na paliwo jakie ponosi firma transportowa.
 
Warto zwrócić uwagę, że kontrolowanie kosztów ma dwa aspekty – jednym z nich jest oczywiście kwestia zaufania na linii pracownik-pracodawca i jest to bardzo ważna kwestia. Jednak drugi aspekt jest co najmniej równie ważny – dzięki lepszej kontroli wydatków, firma jest w stanie dużo dokładniej zaplanować swój budżet, a więc i dalszy rozwój oraz działania.
 
Aplikacje mobilne w transporcie cały czas zyskują na popularności, wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie stały, ponieważ podobnie wygląda to praktycznie we wszystkich innych branżach, z różnym nasileniem.